מנטנטן ראמן בר איזאקיה – Mententen

נחלת בינימין 57, תל אביב

Ophir Kagan
Ophir Kagan

מכתב אהבה למנטנטן

אז למי שלא מכיר – מנטנטן, מסעדה יפנית קטנה וקסומה בתל אביב. בקלות הראמן הכי טוב שאכלתי בארץ, ובכלל מסעדה מדהימה עם אוכל נפלא.
כבר בפעם הראשונה שהיינו אצלם התאהבנו, והבנו – שהראמן שלהם הוא הראמן המושלם. הטעם, המראה של המסעדה, הוויב, הכל לקח אותנו חזרה לאוסקה וליפן, עצמנו עיניים ויכולנו ממש לשמוע את היפנים שולקים את הראמן לידנו וממלמלים את השפה היפה שלהם.

ואז קורונה, והתבאסנו, כי אין מסעדות ואיך מקבלים הביתה ראמן טעים בדיוק. ואז הם השיקו את הראמן הרכבה עצמית שלהם, שהוא בכנות הדבר הכי מוצלח שהזמנו אי פעם הביתה (והזמנו, הזמנו הרבה, סמכו עלינו).

קרה במקרה, ונהיה לנו טקס.
בקצרה – אז אני חולת קרוהן. אני מקבלת פעם בכמה שבועות טיפול ביולוגי, שזה גרסא מתונה לרעל לוריד, לא כיף, פיכס.�הטיפול מאתגר מאוד, כואב וקשה, ולכן ערב לפניו, אני מרגישה צורך לפנק את עצמי.

איכשהוא נהיה שהפינוק הטקסי הוא הזמנה ממנטנטן – ראמן ועוד מנה שמגוונים (הקארי אש, נגיד, ומזכיר מאוד גם הוא את הוורסיה היפנית, האדממה סטיקס זה אהבה, הגיוזות קלאסיקה. אין הרבה נפילות אצלם).
היום עברתי טיפול. יצא והפעם לא היינו בבית ערב לפני הטיפול ואת הטקס דחינו להיום. יופי, מיצינו את הסיפור, אז הנה הפואנטה – לא רק שקיבלנו הזמנה מפנקת ונפלאה כרגיל, אלא מעבר – קרה והיה איזה בלאגן (100% אשמתנו) בוולט – הזמנו ושכחנו להוסיף עוד חצי ביצה לראמן, אז ביקשנו מוולט לבטל ולהזמין מחדש. וול, שהם השירות הכי טוב בהיסטוריה, ביטלו בשנייה והזמנו מחדש. קיצר, עשינו להם בלאגן קצת, ממש בטעות, אבל בסוף ביקשנו 2 חצאי ביצה כי הביצה זה החלק הכי טעים בראמן בעיני.

כשפתחנו את ההזמנה הייתי בשוק – קיבלנו את כולה, אבל לא 2 חצאי ביצה אלא ארבעה, ומנה נוספת של אדממה סטיקס (הזמנו אחת, קיבלנו שתיים).
נשבעת שהיו לי דמעות של אושר. היום הזה היה כל כך רע, כל כך כואב לי, אני על כל כך הרבה משככי כאבים, אין יום מוצלח יותר לקבל בו כזו הזמנה מפנקת ומושלמת.

אז מנטנטן יקרים ואהובים שאתם, רק רציתי שתדעו – שאתם הקרן אור שלי, אתם מה שמחזיק אותי שמחה לילה לפני טיפול מכאיב או לילה אחריו, ואתם הסיבה שאני אפילו קצת, קצת קצת, מחכה לו. טוב, מחכה לראמן, עדיף בלי הטיפול.
אוכל הוא דבר קסום, הוא הרבה יותר מאמצעי הזנה. הוא רגש, אהבה, אושר. כזה האוכל שלכם, שמגיע מושלם בזכות וולט (שגם להם מגיעה מילה טובה מאוד), ונותן לי רגע של אושר אמיתי.
תודה שאתם קיימים. תודה שאתם מכינים כזה ראמן מושלם, שמחזיר אותי לטיול הכי טוב שהיה לי בחיים ולרגעים של אושר טהור עם טעמים מושלמים. ותודה שדווקא היום יצא שפינקתם אותי בלי שידעתם בכלל כמה אני זקוקה לזה. ♥️

אוהבים אתכם!

ההמלצה הזאת עזרה לכם? מגניב! בדיוק בשביל זה בנינו את האתר. עדיין מחפשים? הנה כמה קישורים שיעזרו:

אהבתם את ההמלצה ואתם רוצים לטעום בעוד מסעדה אסייתית? יש לנו רשימה שלמה של מסעדות אסייתיות שחברי הקהילה אהבו

פה תמצאו את כל ההמלצות של הקהילה שלנו למקומות בתל אביב