שניצל ותפוחי אדמה של Ladis Ryadinsky – מתכון

Ladis Ryadinsky
Ladis Ryadinsky

אז הילדות חזרו לביה"ס היום.
וגם הן הולכות לפסטיגל (אופטי דו). אשתי שיחררה פקודה: "הן באות ברבע לשלוש וברבע לארבע צריכות לצאת. תכין לאכול!" אמרתי לה "סבבה, תפשירי את השניצלים". אמרה בסדר. אבל מה, לא אמרה שיש רק 5 חתיכות שניצל. עד שהגעתי הביתה והחלפתי ל"משהו נוח" שוב פעם לצאת מהבית? לא! אז עשיתי להן אצבעות שניצל או שניצלונים או וואטאבר. העיקר שיש כמות. אני הלכתי על קבב. ולתוספת החלטתי "להתחכם" והכנתי תפו"א "שבורים" עם שמן זית, שום וטימין. יצא להיט אז אני מאמץ… 🤷‍♂️

מתכון:

השתמשתי בתפו"א אדומים. מניח שיותר טוב עם הקטנים ה"צעירים" אבל עדיין יצא טעים. פשוט בישלתי אותם בשלמותם במי מלח בערך חצי שעה. בדקתי עם מזלג שהם רכים. בנתיים שמתי בשמן זית שתי שיני שום כתושות. העברתי את התפו"א לתבנית, שברתי עם מזלג ומזגתי מעליהם את השמן ולתנור שחיממתי מראש ל180. אחרי זה פשוט הוספתי טימין כשהם כמעט מוכנים ומלח פלפל.

שניצל דק דק(ככה אוהבים אצלנו).
לבלילה ביצה, חרדל לפי הטעם, אני שם בערך כף(ממרח), תבלין גריל עוף ומלח/פלפל. מערבב טוב טוב ושם את השניצלים. מערבב ולמקרר. חצי שעה מספיק. אחרי זה לפירורי לחם. אני משתמש בפירורית זהב של אסם. ולמחבת עם שמן חם. רק לשים לב אליהם שיזהיבו טוב טוב.

בתאבון😋

מחפשים עוד מתכונים מעניינים? כאן תוכלו למצוא את כל המתכונים של חברי קהילת רעבים ברעבך