בראנצ’ים בחיפה

Naama Sobol
Naama Sobol

ספטמבר הגיע סוף סוף והילדים נשלחו לביה”ס, אחר כבוד. זה הזמן להתפנות לטיפולים פסיכולוגיים ו/או תרופתיים בתקווה לתקן את נזקי הקיץ ואם יש זמן – לצאת לבתי קפה רק עם בני זוג וחברים. הנה מספר מקומות שבהם תוכלו להרגיש בהם בחופשה כבר משעות הבוקר וכן, כן, זה כולל אלכוהול!

בראנץ’ זו המצאה נהדרת. המצאה מושלמת למי שלא מרגיש בנוח לשתות בארוחות בוקר. זו ארוחה שהיא לא breakfast אבל עדיין לא lunch. בארוחות הצהריים דון דרייפר הי”ד נהג לשתות – ואתם לא פחות קולים מדון דרייפר, נכון?

1. ברדא – מה, חשבתם שברדא לא תהיה כאן? ובכן, קשה להאמין אבל גם לברדא יש חסרונות. הראשון הוא שהוא רחוק מכל בית ספר – תצטרכו להגיע אליו במיוחד לעיר התחתית. השניה היא שהרבה דברים נגמרים לפני שבבית-ספר מתחילה ההפסקה הפעילה אז- קודם ברדא, אחר כך סידורים, בסדר הזה. מה נגמר? ובכן, אנחנו הכי עצובים אם נגמר הסנדוויצ’ אבוקדו בלחמנית פרעצל – למות עליה. אתם אולי תהיו עצובים אם יגמר הקרואסון תאנים או נקטרינות עם גבינה מתוקה. אל תתנו לזה לקרות בלעדיכם!

Mommy’s little helper: כרגע יש רק בירה אבל מה 17.9 מצטרף לו תפריט אלכוהולי וממנו אנחנו ממליצים על קמפרי, קוקטייל או קוניאק!

2. אוא קפה – אתם מכונה משומנת שבלעדיה הבית היה קורס, הילדים היו נשארים בלי אוכל והקופה הציבורית הייתה מתמלאת ומכסה את הגירעון רק מהכנסות על איחור בתשלום. ואתם, כמו מבוגר אחראי נורמלי, מתפקדים אך-ורק על קפה. אפשר, כמובן, לשתות נס-על-חלב או שאפשר ללכת למקום שממנו הקפה מתחיל את יומו – אוא קפה. אחרי הכל, הרבה בתי קפה מזמינים את הזהב השחור הזה מבית הקלייה של אוא, הצמוד למקום. תוכלו לבחור באחד מתוך מיליון הסוגים שלהם ולהוסיף בייגל ולקס (סלמון שנכבש במקום!) קלאסי.

Mommy’s little helper: תצטרכו להשתכר מענן הקפה המתמיד שיש במקום כי אין אלכוהול בתפריט, אבל הקפה שווה את זה.

3. קיוסקפה – אם אתם גרים בנווה שאנן או סביבותיה, הבחירה נעשתה בשבילכם – אין בית קפה יותר טוב בכל האזור. אם לא, לבית הקפה יש מספר דברים לומר לכם. הראשון – מתי בפעם האחרונה פינקתם את עצכם בקרואסון משובח ממולא בכל טוב? האם המילים “פרנץ’ טוסט” מעלות חיוך על שפתותיכם? או שמתחשק לכם לבוא לעשות זכרונות חדשים בשכונה החיפאית הוותיקה? מומלצים: קרואסון שיגעון, קרואסון אמנטל וקרואסון עלומה. גם הבורקס סלוניקי שווה. חשוב להזמין מקום, אם אתם רוצים לשבת בפנים ולהנות מן המזגן.

Mommy’s little helper: כאן האלכוהול די בסיסי אבל את האייריש קופי יהיה לכם, עראק עם לימונים או תפוזים וריזלינג או גוורץ ומבחר בירות.

4. רפאלו קריון – אם נרדמתם במקרה במטרונית בעת שנסעה לכיוון הלא נכון והנהג מסרב להסביר לכם איפה אתם נמצאים, תצאו ותריחו את האוויר. אם זה אותו הריח כמו בחיפה רק חזק יותר – אתם בקריות. אבל גם לכם תהיה ישועה. בזכות ארוחות הבראנץ’ של רפאלו שבקריון תוכלו כבר מהשעה 09:00 ליהנות מהצד האסקפיסטי של החיים. מהתפריט שהושק לפני כמה חודשים אנחנו ממליצים לכם ללכת על הפולנטה עם גרבלקס וביצה רכה או על הבליני סלמון.

Mommy’s little helper: זכיתם בכל הקופה. כאן יש תפריט קוקטיילים שלם שניתן להזמין מרגע פתיחת המסעדה. קחו את הפרנצ’סקה או המארקטו.

5. פטוש גלרי בר – אנחנו לא הולכים לכתוב ולתאר את פטוש בעיר התחתית כי אתם לא תאמינו לנו. לא תאמינו עד כמה המקום מרשים מבחינת העיצוב, ההשקעה (גם בפרטים הקטנים ביותר) ופשוט הגודל של המקום. כמאמר המשורר – אין דברים כאלה, אחותי! אבל אולי תאמינו שיש אינגליש ברקפסט מדהים ששווה לקום בשבילו. 1 מתוך 5 רופאים ממליץ עליו פתרון להנגאובר והשאר אמרו לשתות מים, אבל מים זה מ-ש-ע-מ-ם. אם זה כבד עליכם תוכלו לדגום כריך וופל מושחת או את אחד הקינוחים השווים.

Mommy’s little helper: יש פה קוקטיילים לא רעים בכלל כמו האבו כיארה – ג’ין, מרטיני, לימון, תרכיז מלפפון, טוניק וחתיכות מלפפון או פרידה – ג’ק דניאלס דבש, רום סילבר ג’יי, בייליס, אמרטו, קוניאק, רמי מרטן ועשן קינמון.

6. קפה בריסל – המטבח הבלגי כאילו נברא כדי להזכיר לעולם מהי ארוחת בוקר. הקרפ, הוופל (שנעשה במקום) , הפרנץ טוסט. ואת כולם תוכלו למצוא בקפה בריסל, מקום שעצם הישיבה בו היא חיזוק חיובי על משהו שעשיתם. אישית, אנחנו מנצלים ביקורים כאן על-מנת לערוך היכרות מחודשת עם קרפ מלוח, מאכל נדיר במקומותינו. ואם אתם יותר בעניין המתוקים – יש כאן את קרפ סוזט וקרפ בננות וקרמל. גם הוופל המלוח מומלץ בחום, במיוחד זה עם העוף המעושן והמייפל. אחד הפלאות של המקום הוא הפרנץ’ קרוק מסיה – מצרך יקר המציאות בעולמנו.

Mommy’s little helper: יש כאן מבחר מושחת של משקאות שהולמים את הבראנץ’ כמו דקירי קפוא במבחר טעמי פירות, מוחיטו, אפרול שפריץ קוקטייל מרטיני ורוד ואפילו סנגריה.

עד כאן חלק ראשון ומחר נביא לכם את החלק השני והלא פחות מושחת בכלל! יש למה לצפות 😁