פילה סלמון, אפונה עדינה ושום קונפי – מתכון

Elinor David
Elinor David

כשבא לי להתפנק בארוחת ערב, אני מחפשת מה יש במקפיא.
והפעם: פילה סלמון, אפונה עדינה וקריספית ושום קונפי – הכל נעשה בתנור. (למה לעשות שום קונפי על הגז כשזה הרבה יותר טעים בתנור? 🤷🏻‍♀️)

חייבת להמליץ על התבלינים האלה שקניתי בiherb כי הם פשוט מעולים! על הדג יש משניהם ועל האפונה יש מלח שום ואול ספייס שגם קניתי מהם.

מתכון:

אפונה:
לקחתי אפונה עדינה קפואה, שמתי את הכמות שרציתי בסיר עם מים רותחים מהקומקום, נתתי לזה לשבת כמה דקות בלי להדליק את האש בכלל, אחרי 5-10 דק האפונה נהיית רכה וחמימה.
שמתי נייר אפייה בתבנית, שמתי את האפונה אחרי סינון בתבנית ושמתי קצת שמן זית, מלח שום, תבלין אול ספייס וערבבתי.
שמתי בתנור ל220° לגבי הזמן בתנור זה תלוי אם אוהבים את האפונה רכה או קצת קראנצ’ית, אני פשוט כל כמה דקות בודקת מה קורה עם האפונה ונותנת ערבוב כדי שכל הצדדים יקבלו שיזוף שווה.

שום קונפי:
פירקתי שני ראשי שום וקילפתי את כל השיניים.
בחתיכה של נייר כסף שמתי את כל השיניים והתחלתי להרים את הנייר מסביב עד שנוצרת מעיין קערה של נייר כסף עם השיניים בפנים.
שמתי שמן זית (מספיק כדי שיכסה את כל השיניים) וקצת מלח ופלפל שחור. מי שאוהב שיוסיף תימין וכאלה פשוט לא היה לי.
ערבבתי בעדינות את השום עם השמן זית והתבלינים וקיפלתי את קצוות הנייר כסף והידקתי טוב טוב. (בסוף הנייר כסף נראה בצורה של ראש שום, כדור למטה ושאריות הנייר כסף כמו הגבעול 🧄)
נכנס לתנור יחד עם האפונה, גם 220°, לגבי הזמן אני לא יודעת להגיד אני אף פעם לא לומדת להסתכל על השעון כשאני מבשלת אבל אני פשוט נוגעת בעדינות בנייר כסף וככה יודעת אם השום כבר רך או לא.

סלמון:
ריססתי קצת שמן זית כדי שהתבלינים ידבקו טוב, שמתי את התבלינים שצירפתי בתמונה שזה מלח שום ותבלין של שום יבש, שומשום ועשבים.
לתנור ל160° ל15 דק, אם הפילה סלמון גדול יחסית אז 20 דק, רק שלא יתייבש! בגלל שהתנור היה חם מראש ולמרות שהורדתי את המעלות הוא היה רק 10 דק והוצאתי.