משיה – MASHYA

מנדלי מוכר ספרים 5, תל-אביב

Itay Lukach
Itay Lukach

לוקץ׳ הולך לאכול – מסעדת משייה

אמ;לק

מסעדה מדהימה, גורמה מרוקאי, מחירים מעט גבוהים אבל שווים, חוויה מושלמת.

יוסי שיטרית, האיש והסכין שלא קיבלתי, המובי דיק שלי, היהלום הכחול ששקע בסוף הטיטניק, הרסק שהגיע אחרי שסיימתי לאכול את המלאווח בפעם ההיא בג׳חנון קול (סתם סתם, הרסק תמיד מגיע שם בזמן).

יוסי שיטרית שף קסום ומדהים, אבל לצערי כשבאתי לבשל לו במשחקי השף, הוא לא ראה את הקסם שבבישולים שלי (יש מצב שזה היה קראק ולא קסם).

למרות זאת, כבר כתבתי בעבר על מסעדת משייה כבראנצ׳ הכי טוב בארץ, כתבתי את זה כי זה פשוט נכון, וכי אני אש רחב לב (ורחב מימדים) שלא נכנס לנקמנות אישית על השף הטוב ביותר שמשחקי השף הפסידו.

טוב טוב, צחקנו מספיק, אני מבשל חצי כוח וזה מספיק לפעמים לסטלנים שמנים אחרי שמונה ראש וארבע משחקים בפרו, אבל יודעים מי מבשל מדהים ומושלם? יוסי שיטרית.

מסעדת משייה המעולה היא מסעדת פיוז׳ן שמציעה את מיטב המנות של המטבח המרוקאי הקלאסי, עם אינטרפרטציה מודרנית ועם טכניקות גורמה (בניגוד למטבח המרוקאי, שמציע טכניקות גורמט).

הגעתי לשם לחגוג לידידה שלי אלין יום הולדת, חשבתי שהמעט שאני יכול לעשות אחרי שהיא טבעה למוות בקליפ שלי (אל תאשימי את הפרו למיטבי הלכת), זה להזמין אותה לארוחה טובה במסעדת משייה המצויינת.

התחלנו עם מתאבן של מיני פריקסה.

ביס קטן וחמוד של פריקסה שהשאיר אותנו עם טעם של עוד.

המשכנו עם טרטר דג שהגיע עם טוויל חציל שרוף ושום על מצע לאבנה, ואסאדו דלעת צלויה בטאבון.

הטרטר דג שלהם הוא בין הטובים שאכלתי, הקראנצ׳יות של הטוויל ביחד עם החמיצות של הלאבנה ופיסות הדג המרענן, מייצרות ביס שמרים אותך יותר גבוה מהאלבום החדש של רביד פלוטניק (רוצו לשמוע) וכשהמנה נגמרת משאיר אותך עם דאון יותר גדול מחבר ואח של אבי ביטר (כפרה על אבי, ביקורת על קבביטר בפעם אחרת).

האסאדו דלעת מיוחד ומעושן, טעים ושרוף בדיוק במידה הנכונה, מנה מצויינת אפילו יותר מההמבורגר שלי במשחקי השף, שזה לכתף קרה מיוסי שיטרית (ממש כמו האח, בחבר ואח של אבי ביטר).

לעיקריות המשכנו עם כנאפה בשר טלה, ניוקי פטריות יער וכופתאות ריקוטה ופרמז׳ן.

הכנאפה בשר טלה היה מושלם, הגשה נהדרת, מיוחדת ושונה למנה הטרנדית האהובה על כולנו.

הניוקי היה נהדר, מרקם מצויין וטעים עדין, מנה גדולה ומספקת (מאוד נדיר במנות של ניוקי).

הכופתאות היו מושלמות, עיגולים קטנים של אושר, ענני מרשמלו קסומים ונימוחים שמזכירים לי שתמיד טוב להתעלם מאזהרת הרופא (סתם ד״ר, אני אכלתי רק סלט, באמת, המשקל משקר, אל תאמין לו, אתה לא רוצה לדעת מה הוא אמר לי על אמא שלך).

מרוצים ומלאים, אחרי שיחה קולחת וערב מקסים, המשכנו לקינוח לימוני נפלא ומרענן, סוג של עוגת לימון, עם קציפה אוורירית מלמעלה, שכבה עבה של קרם לימוני מתקתק וחמוץ, ומלמטה תחתית קראנצ׳ית עוגייתית ונהדרת, אני לא בטוח שיש מילה כזו עוגייתית, מצד שני אני ראפר, מותר לי לחיות את השפה העברית.

הזמנו חשבון, ביחד עם כל מה שהזמנו, ולא מעט שתיה, יצאנו ב 453 ש״ח לשני סועדים, מחיר הגיוני מאוד לעניות דעתי בהתחשב בכמות ואיכות האוכל, והאוירה הנהדרת שיש למסעדה להציע.

לסיכום, אני מאוד נהנתי ממסעדת משייה הקסומה, ומאוד ממליץ לכם להזמין בה מקום.

יש בה עסקיות נהדרות, בראנצ׳ים קסומים, וארוחות ערב מעולות עם אוירה נפלאה וקוקטיילים מיוחדים.

ולגבי החשבון שלי עם יוסי שיטרית? אין באמת אחד כזה, הוא שף מהטובים בארץ ואיש מקסים, ולמרות שהוא טעה שלא העביר אותי שלב במשחקי השף, אני סולח לו, סולח ולא שוכח, כי כפי שאמרתי בעבר, פילים לא שוכחים.

עד לפעם הבאה, אני הייתי לוקץ׳,
שיהיה בתיאבון ❤️❤️