טיול בניו יורק – Gal Kolog

Gal Kolog
Gal Kolog

אוכל בתפוח הגדול 🍏


עשרה ימים בניו יורק, עשרות מנות ומסקנה אחת אישית שלי: ניו יורק היא עיר לזלול אותה בענק. הרבה טוענות לכתר (איסטנבול או בודפשט, למשל) אבל ניו יורק התעלתה על כולן במובן הזה: הזמינות, המגוון, סקאלת האיכות בכל קטגוריה וקטגוריה והעובדה שבכל פינה תמצא מה שאתה מחפש, כולן מתנקזות לגן עדן אחד לאנשים שאוהבים לאכול


קצת המלצות, לא ספציפיות מדי, ומעט ניפוץ מיתוסים (הכל, כמובן, מדעתי הפרטית ונסיוני האישי בלבד)

כמעט כל מכולת שכונתית שמכבדת את עצמה והיא מספיק גדולה מחזיקה פלנצ’ה, מאפים ושלל גבינות וסלטים ונכונה להכין לך בכל שעה כריך/בייגל/קרואסון עם חביתה בייקון וצ’דר.
ניו יורק צ’יזקייק- חמאתית באופן קיצוני, דחוסה וכבדה, ניסינו כל יום אחת אחרת במקום שונה. אהבנו את של מרתה בייקרי בברוקלין ושל דיינר ג’וניורס. גם הצ’יזקייק פקטורי עושים את העבודה אבל הם רחוקים מאוד ממרכז מנהטן.
בפרס המפוקפק ‘הקינוח האוברייטד של ניו יורק’ זוכה מעל כל צל של ספק הבננה ברד פודינג של קפה מגנוליה שעשרות מלצות לא יצליחו לטשטש את העובדה שמדובר בכל בלילה גנרית שמכילה פודינג אינסטנט ובננה. המלצתי- חפשו מקום אחר לבזבז בו את הקלוריות. דווקא עוגת גבינה וקרמל מלוח שלהם הייתה ממש במקום.

פיצה- בכל מקום, בכל גודל, ובשלל מחירים: מפיצה סופרימה עם שניצל ועד משולש פיצה בדולר אחד (כן כן, יש לא מעט כאלו) אנחנו התאהבנו דווקא בפיצה דיטרויט (עד אז הכרתי בעיקר בסגנון שיקגו/ניו יורק) שנאפית במגש, בדומה לפיצה שיקגו, אבל סופר קריספית, כמו קורטון גדול, מרובעת ובעלת תוספות מהממות (אכלנו עם וודקה ורוטב רוזה ונהננו ממש)

אזור Hell’s Kitchen: רובע שופע אלטרנטיבות של אוכל, סמוך לברודווי ונהדר אחרי מיוזיקל. אוכלים שם בעיקר אסייתי- ראמנים, פו, מוקפצים, הודי. ניסינו כל כך הרבה מקומות, קשה להצביע על מקום שאכזב אותנו.
צ’יינה טאון וליטל איטלי- האפשרויות מרובות, שווה לפקוד מקום אחד רנדולמי בכל אחד מהרובעים, ולו רק בשביל האווירה המיוחדת.
אוכל מהיר- לא להתעלם ממנו. זה ממש ה-מקום להגדיל בדולר ולאמץ אוכל מטוגן: שיק שאק, טאקו בל וכל דיינר אקראי עם מוצרלה סטיקס והמבורגרים מוגזמים
שוק אוכל צ’לסי מרקט- אחלה. כמו שרונה אבל המוני יותר. יש בחוץ כ”כ הרבה אלטרנטיבות טובות שאין באמת צורך בו, אבל הוא מעולה ליום גשום


אני פה לכל שאלה (:

עוד פוסטים עם המלצות על מקומות בארה”ב תוכלו למצוא כאן:

https://revimbiravcha.com/category