טיול בבטומי, גיאורגיה – Danielle Bary

Danielle Bary
Danielle Bary

באטומי!
אז אחרי חמישה ימים משמינים במדינה הממש טובה בבצקים הזו, הנה כמה המלצות:

Retro Retroretro קפה רטרו.
בערב הראשון שלנו פשוט עלינו על מונית וביקשנו המלצה לחצ'אפורי מעולה. ככה הגענו לקפה רטרו. אכלנו אצ'רולי (הסירה הפתוחה והמוכרת עם הביצה) וחאצ'פורי סגור. מקום מעולה וטעים ממש.

Dona Bakeshop & Cafeba

קונדיטוריות דונה בבטומי. אחלה מקום עם קינוחים שווים וויטרינה מהממת! לקחנו בפעם הראשונה פודינג וניל עם כל מיני תוספות שוות ועוגת קרפים. בפעם השניה לקחנו נפוליאון (טבעוני ומוצלח) ועוגת פררו רושה (הכי פחות מוצלחת). באופן כללי ממש טעים וכמעט כמו בכל באטומי, זול ממש. שתי חתיכות של עוגה עלו לנו בערך 10₪.

Neocca ნეოკა
פאב חמוד שמצאנו במקרה. שתינו קוקטיילים טעימים והזמנו פיצה קלצ'ונה שהייתה מעולה! אמנם יחסית לשאר באטומי פה היה טיפה יותר יקר אבל ביחס לארץ זה עדיין זול.

LagunaaLaguna
לגונה הוא אחלה מקום לאכול חאצ'פורי. הזמנו אצ'רולי עם גבינה מעושנת שהיה מעולה ועוד מאפה פטריות שסתם הימרנו עליו בתפריט כי המלצרית לא ידעה אנגלית. יצא מאפה מעולה ממולא בסתם פטריות בקופסא. אמנם המילוי מעפן אבל הבצק אדיר. הם טובים בבצקים הגיאורגים. כל הארוחה עם בירה, זירו וטיפ עלתה לנו בערך 30₪, כייף.

Old Boulevard Restaurantb

ביום האחרון החלטנו שבא לנו קצת הפסקה מבצקים והלכנו למסעדה טובה ויפה. הזמנו קפרזה לראשונה, סלט טעים עם סלמון וסלק וסטייק עם ירקות קלויים. היו גם לימונדת מלפפון ולימונדת קיווי מיוחדות וטעימות ממש! המחירים פה קצת יותר יקרים אבל שוב, עדיין זול ביחס לישראל.

Chacha time / ჭაჭის დრო

בלילה האחרון הלכנו לפאב שנקרא "צ'הצ'ה טיים". צ'הצ'ה זוהי למעשה וודקה ענבים גיאורגית. כשהגיעו למקום גילינו שיש להם אחלה המבורגרים אז היינו חייבים לנסות. הזמנו סט של חמש סוגי צ'הצ'ות, קוקטייל צ'הצ'ה טעים, המבורגר צ'וריסו וטריו של שלושה המבורגרים.

לסיכום, אכלנו ואכלנו כאילו חורף אז אין בזה קלוריות. באטומי טעימה וזולה מאוד, היה שווה