הצדף

יוסף ספיר 2, ראשון לציון

Elina Narinyan
Elina Narinyan

נסענו למסעדת הצדף בראשון לציון בשביל לחגוג 9 שנות זוגיות.

אם מזמינים מנה עיקרית אז לתוך מחיר המנה נכנסים סלטים ולחם במילוי חופשי. מה שהיתה הפתעה נחמדה במיוחד כי בן זוגי תמיד התלהב מהקונצפט. בסלטים היו ירקות, חמוצים, דגים, חלבי ואפילו ממרח כבד. היתי אומרת שאיכות הסלטים היתה די טובה למרות שיש לי רק את הזקן והים להשוות אליו ומסעדת 443. לנו בהחלט היה טעים.

למנה ראשונה הזמנו קרפצ’ו שהיה סבבה לגמרי.

למנה עיקרית הזמנתי ערבוב פירות ים ברוטב חמאה ושום. ואני אומרת את זה בתור חובבת פירות ים: ואו! מעלף! לא זוכרת מתי פעם אחרונה אכלתי מנה כזו טעימה של פירות ים. השתלם ללכת למסעדה שיקרה ממה שאנחנו רגילים ללכת אליו רק בשביל זה. מכירים את האנימה food wars איפה שהדמויות גומרות כשאוכלות אוכל ממש טוב? אז ככה.

גם אהבתי את זה שלא היתה להם בעיה להגיש לי את המנה בלי פטרוזיליה. בהרבה מקומות שהיתי בהם זה לא היה אפשרי וזו עדות לכך שמכינים את הרוטב מראש ורק מחממים.

בן זוגי (המשעמם) הזמין חזה עוף. האמת שגם זה הפתיע אותי כי הטעם של חזה עוף לרוב לא יוצר אצלי רושם אבל המנה שלהם היתה ללא ספק עשירה בטעמים. הם גם איכשהו צרבו את החזה ככה שזה ממש תרם לטעם.

שתי המנות הגיעו עם תוספת קטנה. שנינו לקחנו פירה וגם אליו אין לי שום תלונות (היתה אופציה לבחור בין פירה, סלט ועוד משהו..).

לקינוח הזמנו עוגת גבינה חמודה. בהחלט טעימה אבל יש לי מתכונים יותר טובים בבית 😜

לכול אורך הסעודה השרות מהמלצרים היה ללא רבב. כל החוויה בהחלט השאירה טעם לעוד.